KIA

Kia Carnival 2.9 CRDi

  • Година на производство: 2007
  • Зафатнина на мотор: 2902 cm3
  • Моќност: 136 kw / 185 ks
  • Изминати километри: ~203000 km
  • Сервисна историја:

ESP (ABS+EBD+TCS+BAS), електрично склопување на ретровизори, шест воздушни перници, електрика на ретровизори со греење, далечинско централно заклучување, сензори за паркирање, возачко седиште подесиво по висина, двозонски автоматски клима уред, контола на квалитет на воздухот, автоматски менувач, радио+ЦД со 6 звучника, серво волан подесив по висина, седум седишта самостојно контролирани, рачка на менувач обложена со кожа, волан обложен со кожа, кровни носачи, аудио команди на волан, алу бандажи 17", темпомат, електрика на прозори напред и назад

4,500 €
278,100 МКД