KIA

Ценовник Акциски ценовник
Новиот KIA XCEED

Новиот KIA XCEED

Кросовер. Редефиниран.

Дизајн

Дизајн

со надграден и поспортски надворешен стил кој ја нагласува емотивната природа на новиот XCeed во сегментот C-Crossover, со ефикасни погонски опции ICE, MHEV и PHEV.

360° Преглед


Бои на Екстериер

  • Lunar Silver
  • Dark Penta Metal
  • Black Pearl
  • Deluxe White
  • New Infra Red
  • Casa White
  • Orange Fusion
  • Celadon Spirit Green

Фелни

  • Алуминиумски 16"
Карактеристики

Карактеристики

Пакети на опрема

Kia Xceed

LX Edition 1

Автоматски клима уред со две независни зони и автоматско одмаглување на стакла
Предни и задни светла со LED технологија
Задни LED светла
Систем за избегнување фронтален удар - FCA
Систем за одржување на возилото во лента - LKAS
Kia Xceed

EX Edition 2

Дополнително затемнети стакла назад и петта врата
Систем за избегнување фронтален удар со препознавање на пешаци и велосипедисти - FCA
Дигитална инструмент табла со 12.3" LCD дисплеј
Мултимедијален систем со 10.25" дисплеј осетлив на допир, Навигација, Android Auto, Apple CarPlay, JBL аудио систем со 7 звучници и активен Subwoofer
Електрично лумбарно подесување на возачко и совозачко седиште

*Тука е прикажана дел од опремата на моделот, за повеќе погледнете во конфигураторот